Sekery

Sekera je jedním z nejstarších ručních pracovních nástrojů, který se používá především k opracovávání dřeva sekáním. Sekera je v praxi používána především k sekání či tesání do dřeva, ke kácení stromů, používají ji tesaři, dřevorubci, hasiči, řezníci a používá se také například při kempování. Skládá se z topůrka a hlavy sekery. Topůrko tvoří rukojeť nástroje, která bývá obvykle vyrobena ze dřeva, avšak dnes se již vyrábí i z jiných materiálů jako např. lehké polyamidové topůrko vyztužené skelnými vlákny Fiskars.

Sekery lze rozdělit jednak podle velikosti a hlavně podle účelu, k jakému se budou používat. Univerzální sekery o délce 30 - 40 cm se používají pro štípání třísek. Pro sekaní špalků potřebujeme sekeru o délce téměř 1 metr, se kterou se pracuje oběma rukama. V naší nabídce najdete sekery tesařské, štípací, campingové, univerzální a také násady na sekery.

Nejoblíbenější v kategorii

Sekera 1070g tesařská pravá 8908-01 S NÁSADOU

Tesařská sekera pravá 8908-01 s násadou je vhodná pro tesařské a ostatní práce se dřevem. Hlava sekery je u topůrka zúžená, aby bylo možné držet sekeru bezprostředně nad ostřím pro maximální přesnost při práci. Násada je je přizpůsobená pro bezpečnější uchycení. Hmotnost: 800 g Celková...

za
1 030 Kč
(s DPH)

Značky: 

Vše

 

Kamenná prodejna

Bořivojova 1136/45, Praha 3

 

Jsme profesionálové

na českém trhu již od roku 1990

 

Doprava

Zásilkovna, PPL, DPD, ČP

 

Dárek zdarma

při nákupu nad 2 000 Kč