Sekery

Sekera je jedním z nejstarších ručních pracovních nástrojů, který se používá především k opracovávání dřeva sekáním. Sekera je v praxi používána především k sekání či tesání do dřeva, ke kácení stromů, používají ji tesaři, dřevorubci, hasiči, řezníci a používá se také například při kempování. Skládá se z topůrka a hlavy sekery. Topůrko tvoří rukojeť nástroje, která bývá obvykle vyrobena ze dřeva, avšak dnes se již vyrábí i z jiných materiálů jako např. lehké polyamidové topůrko vyztužené skelnými vlákny Fiskars.

Sekery lze rozdělit jednak podle velikosti a hlavně podle účelu, k jakému se budou používat. Univerzální sekery o délce 30 - 40 cm se používají pro štípání třísek. Pro sekaní špalků potřebujeme sekeru o délce téměř 1 metr, se kterou se pracuje oběma rukama. V naší nabídce najdete sekery tesařské, štípací, campingové, univerzální a také násady na sekery.

Nejoblíbenější v kategorii

Sekera 1570g štípací X17 FISKARS 1015641

- Hlavní zlepšení proti stávající řadě seker Fiskars: - Nová geometrie čepele - Nové značení topůrka - Zlepšení kontroly výroby - Zakončení s měkkým plastovým povrchem - Nové pouzdro - Čepel seker Fiskars je vyrobena ze speciální uhlíkaté oceli, je kována v zápustce a jednoduše se brousí - Ostří...

za
1 700 Kč
(s DPH)

Značky: 

Vše

 

Doprava

Česká pošta a PPL

 

Dárek zdarma

Nakupte za více jak 1 500 Kč

 

Jsme profesionálové

Již 26 let na českém trhu

 

Kamenné prodejny

Praha - Žižkov a Jinonice