Sekery

Sekera je jedním z nejstarších ručních pracovních nástrojů, který se používá především k opracovávání dřeva sekáním. Sekera je v praxi používána především k sekání či tesání do dřeva, ke kácení stromů, používají ji tesaři, dřevorubci, hasiči, řezníci a používá se také například při kempování. Skládá se z topůrka a hlavy sekery. Topůrko tvoří rukojeť nástroje, která bývá obvykle vyrobena ze dřeva, avšak dnes se již vyrábí i z jiných materiálů jako např. lehké polyamidové topůrko vyztužené skelnými vlákny Fiskars.

Sekery lze rozdělit jednak podle velikosti a hlavně podle účelu, k jakému se budou používat. Univerzální sekery o délce 30 - 40 cm se používají pro štípání třísek. Pro sekaní špalků potřebujeme sekeru o délce téměř 1 metr, se kterou se pracuje oběma rukama. V naší nabídce najdete sekery tesařské, štípací, campingové, univerzální a také násady na sekery.

Nejoblíbenější v kategorii

HECHT 901201 - štípací sekera

Štípací sekera HECHT o délce 55 cm. Hmotnost 1200 g. Celková hmotnost 1700 g. Rukojeť je vyrobena ze speciálního kompozitního materiálu vystuženého skelnými vlákny - FIBERGLASS

za
249 Kč
(s DPH)

Značky: 

Vše

 

Doprava

Česká pošta a PPL

 

Dárek zdarma

Nakupte za více jak 1 500 Kč

 

Jsme profesionálové

Již 27 let na českém trhu

 

Kamenné prodejny

Praha - Žižkov a Jinonice