Sekery

Sekera je jedním z nejstarších ručních pracovních nástrojů, který se používá především k opracovávání dřeva sekáním. Sekera je v praxi používána především k sekání či tesání do dřeva, ke kácení stromů, používají ji tesaři, dřevorubci, hasiči, řezníci a používá se také například při kempování. Skládá se z topůrka a hlavy sekery. Topůrko tvoří rukojeť nástroje, která bývá obvykle vyrobena ze dřeva, avšak dnes se již vyrábí i z jiných materiálů jako např. lehké polyamidové topůrko vyztužené skelnými vlákny Fiskars.

Sekery lze rozdělit jednak podle velikosti a hlavně podle účelu, k jakému se budou používat. Univerzální sekery o délce 30 - 40 cm se používají pro štípání třísek. Pro sekaní špalků potřebujeme sekeru o délce téměř 1 metr, se kterou se pracuje oběma rukama. V naší nabídce najdete sekery tesařské, štípací, campingové, univerzální a také násady na sekery.

Nejoblíbenější v kategorii

Sekera 700g tesařská FESTA S NÁSADOU

Tesařská sekera s násadou FESTA je sekera vhodná především na opracování suchého dřeva. Má dlouhé, rovné a tenké ostří. V hlavě sekery je oblouk, který slouží pro držení bezprostředně nad ostřím, čímž zvýšíte stabilitu a přesnost při práci. Zadní stranu hlavy lze použít jako kladivo. Násada má...

za
379 Kč
(s DPH)

Značky: 

Vše

 

Kamenná prodejna

Bořivojova 1136/45, Praha 3

 

Jsme profesionálové

na českém trhu již od roku 1990

 

Doprava zdarma

při nákupu nad 10 000 Kč

 

Dárek zdarma

při nákupu nad 2 000 Kč