Pilníky

Pilník je nástroj, který slouží k ubírání materiálu z povrchu výrobku. Skládá se z rukojeti a z pevné části se zdrsněným povrchem, tzv. sek. Může být jednoduchý nebo zdvojený, jeho hrubostí je dána schopnost pilníku ubírat materiál. Pilníky se dělí podle materiálu, který mají opracovávat - např. kovy, dřevo a podle průřezu - např. plochý, kulatý, půlkulatý, čtvercový, trojúhelníkový, a také podle hrubosti seku. Plochý pilník s velmi hrubým sekem či miskovými ubíracími hroty na dřevo či kůži se nazývá struhák (slangově rašple). Pro práci s pilníkem je důležitý jeho pohyb po opracovávaném materiálu - pilníkem se nesmí kolébat, chod pilníku po materiálu je mírně zešikma, aby v obrobku nezůstávaly vyškrábané rýhy po seku.

V našem sortimentu najdete různé druhy pilníků: pilníky ploché PSO, pilníky ploché, pilníky kruhové, pilníky čtyřhranné, sady pilníků na řetězy, pilníky na řetězy, pilníky na pily, pilníky na obklady a dlažby, sady jehlových pilníků, pilníky úsečové, pilníky trojhranné, pilníky plochošpičaté a různé sady pilníků. 

Nejoblíbenější v kategorii

HECHT 903480 - sada na broušení řetězů

Sada pro broušení pilových řetězů Hecht. Sada obsahuje jeden plochý pilník, 3 kulaté pilníky průměru 4,8 mm, držák pilníků, uhlové a hloubkové dorazy pro správné vedení pilníků při broušení. Vše je uloženo v kvalitním textilním pouzdře.

za
199 Kč
(s DPH)

Značky: 

Vše

 

Doprava

Česká pošta a PPL

 

Dárek zdarma

Nakupte za více jak 1 500 Kč

 

Jsme profesionálové

Již 27 let na českém trhu

 

Kamenné prodejny

Praha - Žižkov a Jinonice