Velikáni Formule 1

Zboží již není dostupné

Omlouváme se, ale zboží již není dostupné v našem sortimentu. Prosím zvolte jinou alternativu. Děkujeme.

Cena od:

900 Kč (s DPH)
818 Kč ( bez DPH)


Objednací číslo:k8523
Dostupnost: na dotaz (zaslat dotaz)

 

Kamenná prodejna

Bořivojova 1136/45, Praha 3

 

Jsme profesionálové

na českém trhu již od roku 1990

 

Doprava

Zásilkovna, PPL, DPD, ČP

 

Dárek zdarma

při nákupu nad 2 000 Kč

Velikáni FORMULE 1: Bruce McLaren, Jackie Stewart, Alan Jones
Roman Klemm, Jaroslav Neubauer
2. upravené vydání, 2016
ISBN 978-80-906465-0-6
Vydalo nakladatelství Ladislava Rotšeidlová - AROK, www.arok.cz
Vytiskl: Tigris Holešov, www.TiskovyExpress.cz
236 stran textu a 56 stran fotografií, pevná vazba
 

V knize Velikáni Formule 1 naleznete podrobné kariéry tří hrdinů závodů Formule 1: Bruce McLarena, Jackieho Stewarta a Alana Jonese. Při putování "po jejich stopách" autoři narazili na mnoho neznámých faktů - v knize jistě najdete nejednu překvapující skutečnost a dozvíte se o mnohých, z dnešního nadhledu logických, ale málo očividných souvislostech. Dík patří zvláště mistru světa roku 1980, Alanovi Jonesovi, který našel čas, aby osobně objasnil některá "bílá místa" jeho sportovní dráhy. Zmíněné tři hlavní kapitoly jsou doplněny kratším povídáním o třiceti dalších osobnostech, které měly na naše tři "hrdiny" zvláštní vliv.

"Velikáni Formule 1" přiblíží čtenáři neobyčejně detailním a poutavým způsobem příběhy tří výjimečných osobností automobilového sportu: zakladatele stejnojmenné úspěšné značky Bruce McLarena, trojnásobného šampiona a majitele týmu formule 1 Jackieho Stewarta a mistra světa Alana Jonese. Životopisy těchto závodníků jsou doplněny statistikami a kratšími portréty třiceti dalších osobností s velkým vlivem na vývoj našich hrdinů. Čtenář se autentickým způsobem mimo jiné seznámí s tím, jaké problémy čekaly mlaďoučkého Novozélanďana McLarena po příchodu do Evropy, jak onehdy zakřiknutý skotský školák Stewart bojoval nejen se soupeři na dráze, ale i o zlepšení bezpečnosti kolem ní a i tom, jak se v každém slova smyslu vyhladovělý Australan Jones prokousal mezi světovou elitu. Kniha zároveň vykresluje vývoj automobilového sportu a Formule 1 od poloviny padesátých let až do dnešní moderní éry.

Vázaná kniha obsahuje 236 stran poutavého textu doplněných 56 barevnými stranami fotografií z archivu a vlastní tvorby Romana Klemma. Při výběru těchto ilustračních fotografií autoři volili pokud možno "neokoukaný" a doposud málo publikovaný materiál, který zachycuje průřez závodních kariér hlavních hrdinů, ale i jejich odkaz a vliv na moderní éru Formule 1 a okruhové závody.

Za pozastavení stojí fakt, že Alan Jones na vzniku knihy aktivně spolupracoval.

Roman Klemm, Alan Jones a kniha Velikáni Formule 1

Objednací číslo: k8523
Výrobce: AROK
Kategorie: Knihy
Dostupnost: na dotaz (zaslat dotaz)
Jednotky: ks

* ... Prosím vyplňte položky označené hvězdičkou. Budeme tak moci rychleji a lépe reagovat na Váš dotaz. Děkujeme.